Pracowity weekend judoków ASW Judo Jasło

Miniony weekend był pracowity dla członków klubu UKS ASW JUDO JASŁO. W ciągu dwóch dni wychowankowie klubu wzięli udział w trzech imprezach sportowych.

Sobota to wyjazd do Bytomia, gdzie odbyła się druga i decydująca eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 1-2.06.2018 w Pile. W drugiej eliminacji wystartowała czwórka zawodniczek ASW, które osiągnęły następujące wyniki:

Nocula Natalia – II miejsce w kategorii wagowej do 57 kg
Kwaśny Gabriela – III miejsce w kategorii wagowej do 57 kg
Dubis Katarzyna – III miejsce w kategorii wagowej do 63 kg
Zoła Lena – V miejsce w kategorii wagowej do 52 kg

Natalia, Gabriela i Katarzyna uzyskały kwalifikację na tą najważniejszą imprezę sportową w grupie juniorek młodszych w naszym kraju. Lena w swojej kategorii jest zawodniczką rezerwową.

W sobotę w Kielcach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Masters, gdzie udział wzięła jedyna nasza reprezentanta Alicja Muszańska. Ala zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej do 52 kilogramów i do swojej kolekcji dołożyła kolejny medal Mistrzostw Polski.

W niedzielę młodzicy ASW udali się również do Bytomia w celu rozegrania najważniejszej imprezy sportowej dla tej grupy wiekowej w naszym kraju – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Wzięło w nich udział ponad 300 zawodników. W tych zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się Mateusz Kluszczyk, który w swojej kategorii wywalczył srebrny medal oraz Patryk Zawadzki, który uplasował się w tej rywalizacji na trzecim miejscu.

Źródło: PodkarpackiSport.pl