Medalowy start ASW Judo Jasło w Gdańsku

W Gdańsku odbył się siódmy turniej International Judo League. Wzięli w nim udział walczacy o triumf w końcowej klasyfikacji cyklu zawodnicy ASW Judo Jasło.

W Turnieju Judo im. Antoniego Reitera w Gdańsku wzięło udział ponad 600 zawodników z Polski, Ukrainy, Rosji, Czech. Wśród nich zawodnicy z Jasła, którzy mogą udział w turnieju zaliczyć do udanych. Aż dziewięcioro z nich wróciło znad morza z medalami.

Medaliści z ASW Judo Jasło:
Złote medale
Gabrysia Jaracz (FU15 – 44 kg), Madzia Lewicka (FU15 – 57 kg)
Srebrne medale
Oliwier Bęben, (MU13 – 31 kg), Filip Burda (MU11 – 39 kg), Ulaszek Oliwia (FU13 – 34 kg), Mateusz Kluszczyk (MU15 – 38 kg)
Brązowe medale
Weronika Ulaszek (FU11 – 25 kg), Aleksandra Sieńkowska (FU13 – 48 kg), Mikołaj Olchawa (MU13 – 42 kg)

Tuż za podium przegrywając walki o brązowe medale uplasowali się: Radosław Bęben, Kacper Maciuszczak, Asia Nowosielska, Błażej Woźniak, Lena Kozek., Jagoda Dzik. Niestety walk eliminacyjnych nie przebrneli Wojciech Jaracz, Norbert Woźniak. 

Do rozegrania zostal już tylko jeden turniej – na początku grudnia w Opolu. ASW Judo Jasło zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej (1317,5 pkt), tracąc do prowadzącej Judo Legii Warszawa 190 pkt. i mając przewagę nad trzecim Conradem Gdańsk 219 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej Magdalena Lewicka pewnie zmierza po zwycięstwo w kategorii do lat 15. Drugie miejsce w tej kategorii zajmuje Gabriela Jaracz. Medalową pozycję będzie próbowała utrzymać Jagoda Dzik, która jest trzecia wśród 11-latków.

Źródło: PodkarpackiSport.pl