Medale judoków z Krosna na Warsaw Judo Open

W Warszawie na Torwarze odbył się międzynarodowy turniej Warsaw Judo Open. To największa tego typu impreza w kraju.

Warszawski turniej był zarazem XX Międzynarodowym Pucharem Polski Mężczyzn i Kobiet U-16, U-18, U-21 który zgromadził rekordową ilość 1900 judoków z 33 państw (min. Zimbabwe, Japonii, Rosji, Szwecji, Szwajcarii, Izraela, Brazylii) którzy reprezentowali 309 klubów.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników 10 mat, na których odbywały się walki. Ogromna liczba bardzo mocnych i doświadczonych zawodników gwarantowała bardzo wysoki poziom turnieju.

Na Torwarze wystąpili judocy UKS 15 Krosno. Krośnieński klub reprezentowali Anna Bednarz, Zuzanna Koś, Maria Łętkowska, Filip Bęben oraz trener Mirosław Nowicki.

Maria Łętkowska startując w dwóch kategoriach +70 kg (U18) i 78 kg (U21) wywalczyła odpowiednio srebro i brąz pozostawiając w pokonanym polu min. reprezentantki Litwy, Ukrainy, Belgii.

Annie Bednarz, Zuzannie Koś i Filipowi Bęben startujących odpowiednio w kategoriach 63 kg (U16), 44 kg (U16) i 81 kg (U16), pomimo mocnych walk, nie udało się dotrzeć do strefy medalowej. Był to dla nich debiut w tak dużym turnieju Zdobyte cenne doświadczenie w konfrontacji z zawodnikami z całego świata zaowocuje na kolejnych turniejach.

Gratulacje dla całej ekipy.

Źródło: PodkarpackiSport.pl