Dwie walki Bartusika w Budapeszcie (VIDEO)

W Budapeszcie odbył się turniej IJF World Judo Tour. Walczący w kat. 73 kg Michał Bartusik stoczył w nim dwie walki. Zobacz z jakim skutkiem.

Rywalami w obu pojedynkach Michała byli zawodnicy sklasyfikowani wyżej od niego w światowym rankingu kategorii 73 kg. Bartusik przed turniejem w Budapeszcie zajmował 87. miejsce.

Pierwszą walkę rzeszowianin stoczył ze Słoweńcem Martinem Hojakiem (41. w rankingu). Był to bardzo długi i bardzo wyczerpujący pojedynek. Żaden z zawodników nie potrafił znaleźć sposobu na rywala. Dopiero w 12. minucie skuteczną akcję na waza-ari przeprowadził Michał Bartusik  i to on awansował dalej.

W drugiej rundzie przeciwnikiem zawodnika UKJ Millenium Rzeszów był Włoch Giovanni Esposito (77. w rankingu). W 57 sekundzie Polak otrzymał pierwsze ostrzeżenie. Minutę później Michał przeprowadził akcję, którą na punkty zaminienił niestety rywal. Nie mając już nic do stracenia, podopieczny trenera Piotra Majchera ruszył do ataku, ale ponownie to Włoch przeprowadził skuteczną akcję na waza-ari, która zakończyła pojedynek i udział Bartusika w Grand Prix.

1. Runda: Martin Hojak (SLO) – Michał Bartusik

2. Runda: Giovanni Esposito (ITA) – Michał Bartusik

Źródło: PodkarpackiSport.pl