11 medali podkarpackich judoków na Panda Cup 2018

W Warszawie odbył się turniej Panda Cup 2018. Był to szósty z ośmiu turniejów tegorocznej edycji Internationale Judo League.Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęła ASW Judo Jasło.

W ramach ligi rywalizują młodzi judocy w trzech kategoriach wiekowych: U-11, U-13 i U-15. W Warszawie Podkarpacie reprezentowali zawodnicy dwóch klubów: ASW Judo Jasło i UKS 15 Krosno i aż 11-krotnie stawali oni na podium. Dobry start judoków z Jasła odzwierciedla zajęcie przez ten klub trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej turnieju.

Po rozegraniu sześciu turniejów w ramach Ligi kilku zawodników ma szanse na medale w klasyfikacji generalnej poszczególnych kategorii. Są to: Jagoda Dzik (ASW Judo Jasło – U-11), Filip Burda (ASW Judo Jasło – U-11), Aleksandra Sieńkowska (ASW Judo Jasło – U-13), Filip Jakubowski (Akademia Judo Rzeszów – U-13), Magdalena Lewicka i Gabriela Jaracz (ASW Judo Jasło – U-15), Norbert Woźniak i Mateusz Kluszczyk (ASW Judo Jasło – U-15). Należy podkreślić, że Magdalena Lewicka prowadzi w swojej kategorii wiekowej. Do rozegrania zostały jeszcze dwa turnieje w Gdańsku i Opolu.

Medaliści z Podkarpacia na Panda Cup 2018

Złote medale
Gabrysia Jaracz, Jagoda Dzik, Filip Burda, Mateusz Kluszczyk (wszyscy ASW Judo Jasło)
Srebrne medale
Aleksandra Sieńkowska, Madzia Lewicka (wszyscy ASW Judo Jasło), Mikołaj Szeja (UKS 15 Krosno)
Brązowe medale
Weronika Ulaszek, Oliwia Ulaszek, Kacper Maciuszczak, Oliwier Bęben (wszyscy ASW Judo Jasło)

Źródło: PodkarpackiSport.pl