Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

W dniach 28-29.04.2022r. w Białymstoku odbyła Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.
Nie zabrakło tam również zawodników z podkarpackich klubów, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze.
Mistrzem Polski w kategorii wagowej do 73 kilogramów został Mateusz Grendys. Podopieczny trenera Piotra Majchera w walkach eliminacyjnych pokonał kolejno Eryka Osińskiego z Orkan Sochaczew, Dominika Kurach z Samuraj Koszalin, Kamila Hulin z PM Katowice a w finale pokonał przed czasem  Kamila Bouatia z Ryś Warszawa. Mateusz reprezentuje klub UKJ MILLENIUM AKRO RZESZÓW.
Brązowy medal podczas tych zawodów zdobyła Oliwia Ziewalicz rywalizująca w kategorii wagowej +70 kilogramów. Podopieczna trenera Pawła Jurysia kolejny raz stanęła na podium Mistrzostw Polski pokazując, że należy do grona najlepszych zawodniczek w naszym kraju.
Tuż za podium uplasowali się:
Filip Jakubowski – V miejsce (73kg) UKJ MILLENIUM AKRO RZESZÓW – trener Piotr Majcher
Michał Klimko – VII miejsce (81kg) UKJ MILLENIUM AKRO RZESZÓW – trener Piotr Majcher
Gabriela Jaracz – V miejsce (52kg) UKS ASW JUDO JASŁO – trener Przemysław Czarnecki