Brązowe medale Skrzata, Brągiel i Noculi

1 kwietnia w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w judo. Podkarpaccy judocy wrócili z trzema medalami.

“Rodzynkiem” wśród naszych reprezentantów był Rafał Skrzat. Judoka Millenium Rzeszów odniósł znaczący sukces zdobywając brązowy medal w kategorii do 60 kg. Rafał pokonał kolejno Konrada Wójcika ze Spartakusa Lublin oraz Jakuba Sokoła z Gwardii Olsztyn. W półfinale przegrał jednak z Krzysztofem Kozakiem (MOSiR Bochnia). W walce o brązowy medal podopieczny Piotra Majchera okazał się lepszy od Kacpra Korzeniewskiego z Sakura Judo Płock.

Dobrze zaprezentowały się również podopieczne Przemysława Czarneckiego. W kategorii 44 kg Oliwia Brągiel (UKS ASW-Judo Jasło) również stanęła na najniższym stopniu podium. W grupie wygrała z Katarzyną Brzezińską (Juvenia Wrocław) i przegrała z zawodniczą gospodarzy i późniejszą mistrzynią Izabelą Olejnik (AZS AWF Poznań). W półfinale Oliwia przegrała z Gabrielą Wojszko (Gwardia Białystok).

Trzeci medal brązowy padł łupem Joanny Noculi (UKS ASW-Judo Jasło). Walcząca w kat. 48 kg Joanna w fazie grupowej pokonała dwie rywalki (Martynę Apraksin z KJ Politech. Białostockiej i Klaudię Kobierzycką z MKS Zryw Łowicz) oraz uległa poznaniance Oliwii Piechocie, również późniejszej Mistrzyni w tej kategorii. W półfinale lepszą od Joanny okazała się Anna Olejnik (UKS Gimnazjon Suchy Las).

W kategorii 52 kg wystartowała Justyna Kuna. Zawodniczka Akademii Judo Rzeszów przegrała obie swoje walki na Mistrzostwach. W turnieju głównym uległa Dominice Nowickiej z Mysłowic, a w repasażach przegrała z Klaudią Cieslik z UKS Judo Wolbrom.

W wadze do 70 kg jedną walkę stoczyła Jagoda Gunia (UKJ Millenium Rzeszów). Niestety przegrała z Wiktorią Marciniak (Czarni Bytom).

W wadze +78 kg trzy walki w grupie stoczyła Kamila Woźny. Zawodniczka UKJ Millenium Rzeszów wygrała swój pierwszy pojedynek z Wiktorią Lis (Budowlani Sosnowiec), ale przegrała kolejne dwa z Kamilą Pasternak (Juvenia Wrocław) oraz Julią Świątkiewicz (Lemur Warszawa).

Na 37 sklasyfikowanych klubów w rywalizacji kobiet, wysokie 7. miejsce zajął UKS ASW-Judo Jasło.